Łuszczyca

Łuszczyca

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, która objawia się łuszczącymi wykwitami na skórze. Objawy mogą dotyczyć również stawów i ścięgien. W chorobie  dochodzi do wzmożonego namnażania się komórek skóry i jej nasilonego rogowacenia. Przyczyny choroby, tak jak w innych chorobach autoimmunologicznych, nie są poznane. Jednak w rozwoju choroby  biorą udział takie czynniki jak: bakterie i wirusy, leki, sposób odżywiania, palenie papierosów, alkohol, stres. Łuszczyca nie zagraża życiu, ale rzuty choroby mogą w znaczący sposób obniżyć jego komfort, a nawet doprowadzić do niepełnosprawności.

Leczenie łuszczycy

Badania pokazują, że odpowiadania dietoterapia nie tylko może załagodzić objawy, ale również opóźnić rzuty choroby. Dobór odpowiednich składników odżywczych jest niezwykle istotny ze względu na fakt, że łuszczyca często występują z inną chorobą autoimmunologiczną i metaboliczną. Dlatego terapia dietetyczna powinna uwzględniać występujące schorzenia i być dobrana indywidualnie przed doświadczonego dietetyka.

Dietoterapia powinna uwzględniać występujące nietolerancje pokarmowe, które często występują u pacjentów z łuszczycą i mogą nasilać jej objawy. Na podstawie literatury naukowej i doświadczenia w pracy z pacjentem dysponujemy całą listą składników odżywczych i produktów, które są pomocne w leczeniu łuszczycy. Na podstawie tych danych i dokładnego wywiadu żywieniowego ustalamy precyzyjne zalecenia dietetyczne.

Łuszczyca Wrocław

Nasi dietetycy specjalizują się w leczeniu łuszczycy za pomocą dietoterapii. Jeżeli masz problem z tą chorobą i chcesz odbyć leczenie, koniecznie odwiedź naszą klinikę we Wrocławiu.

W międzyczasie zapraszamy do przeczytania naszych artykułów i porad związanych z łuszczycą i dietą w łuszczycy!

Rejestracja online

mgr inż. Joanna Arciszewska-Olejniczak⁠

Umów wizytę

Facebook