Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Kacper Kowalczyk Personel zapytał 11 miesięcy temu

Witam,
Ostatnimi czasy zastanawiam się sporo nad przejściem na dietę ketogeniczną. Nie z chęci zrzucenia zbędnych kilogramów, wręcz przeciwnie. Nie mam na celu chudnięcia. Chcę być bardziej sprawny psychicznie, ponieważ słyszałem, że podczas stanu ketozy nie ma takich spadów energetycznych jak na diecie węglowodanowej i mózg może pracować w każdym momencie dnia na takich samych obrotach. Taki efekt bardzo mnie zaciekawił i chciałbym spróbować tego doświadczyć.
Czytałem już trochę o tej diecie i wiem, że wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i zagrożeniami, dlatego nie chciałem wprowadzać takiej diety do swojego życia na własną rękę, lecz poradzić się lekarza bądź dietetyka. Poza tym rozpoczęcie takiej diety nie jest czymś łatwym dla osoby, która wcześniej nie miała żadnej diety. Regularnie też ćwiczę i chciałbym żeby dieta nie przeszkadzała mi w tym i chciałbym żeby było to jakoś pogodzone, a z innych źródeł słyszałem, że wysiłek fizyczny podczas takiej diety potrafi być bardzo ciężki, bo w końcu organizm nie czerpie wtedy energii z cukrów tylko z tłuszczów, a wiadomym jest, że węglowodany i cukry są wszędzie i są głównym „paliwem napędowym”.
Podsumowując chciałbym spróbować diety ketogenicznej, ale pod okiem dietetyka żeby nie zrobić sobie krzywdy. Tutaj rodzi się pytanie, jakie są koszta ułożenia pod moją osobę takiej diety? Nie zależy mi na konsultacjach osobiście, interesuje mnie komunikacja zdalna. Ja podsyłam jak wygląda mój cały tydzień, dzień treningi, moje wymiary i specyfikacje, a po uzgodnieniu kosztów możemy zacząć działać.
Liczę na szybką odpowiedź. Z poważaniem,
Kacper Kowalczyk
 

Facebook