Dieta dla 50-latki – z czego powinnam zrezygnować, na co zwrócić uwagę?

Dieta dla 50-latki – z czego powinnam zrezygnować, na co zwrócić uwagę?

Pytania do dietetyka onlineKategoria: pytanieDieta dla 50-latki – z czego powinnam zrezygnować, na co zwrócić uwagę?
AvatarAnonimowy zapytał 4 lata temu
2 odpowiedzi
AvatarAnonimowy odpowiedział 4 lata temu

Witam.
Waga – ciut za wysoka
Choroby – alergia na roztocza i trawy, też na kota, astma oskrzelowa, klimakterium (he he, jeśli to choroba:)
Jem często i mało, raczej zdrowo, warzywa, owoce, soki, unikam napojów gazowanych, sery, chude wędliny. Lubię ciastka z kremem (wiem, że nie powinnam ich jeść :(. Lubię też mięsa duszone z sosem.

Swiat DietetykiSwiat Dietetyki Personel odpowiedział 4 lata temu

Jeśli jest lekka nadwaga, to w tym wieku trzeba uważać na sposób odżywiania, bo zmienia się metabolizm i spowalnia się nasza przemiana materii. W Pani przypadku można po prostu ograniczyć ciastka (np. o połowę mniej ) , można zamiast cukru do słodzenia używać ksylitolu, który ma mniej kalorii i o wiele niższy indeks glikemiczny.
Jeśli je Pani owoce , proszę wybierać te , które mają niższy indeks glikemiczny  szczegóły tutaj: http://www.swiatdietetyki.pl/porady/dietetyka/owoce-podzial-ze-wzgledu-na-ig/
i ograniczyć soki , które są dosładzane  jeśli nie cukrem, to syropem glukozowym lub fruktozowym , ew. sokiem winogronowym czy jabłkowym – najlepiej je zastąpić wodą lub herbatą ziołową (bez cukru lub z ksylitolem).
W przypadku mięs  z sosem proszę zwrócić uwagę na ilość tłuszczu dodawanego do przyrządzania i zagęszczanie mąką – lepiej zagęszczać warzywami. Tutaj znajdzie Pani kilka praktycznych porad jak zmniejszyć ilość posiłków:
http://www.swiatdietetyki.pl/porady/dietetyka/jak-zmniejszyc-kalorycznosc-potraw/

Pozdrawiam. Joanna Arciszewska.

Twoja odpowiedź

6 + 7 =

Facebook